Türkiye Cumhuriyeti

Batum Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Özgeçmişi

1979 İstanbul doğumlu olan Yasin Temizkan ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden lisans; Malaya Üniversitesi (Malezya), Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Uluslararası ve Strateji Çalışmaları Bölümünden yüksek lisans derecesi almıştır. Aynı bölümde Doktora çalışmalarına devam etmektedir. İngilizce bilmektedir.

Dışişleri Bakanlığı’na 2004 yılında katılmış ve 2006 yılına kadar Orta Doğu Genel Müdür Yardımcılığında Aday Meslek Memuru ve Ataşe olarak görev yapmıştır.

2006 yılında Cidde Başkonsolosluğu’na (Suudi Arabistan) atanan Temizkan, burada Ataşe ve Muavin Konsolos olarak görev yapmış ve 2008 yılında Kuala Lumpur Büyükelçiliği’ne (Malezya) tayin olmuştur. Büyükelçilikte Üçüncü Kâtip olarak göreve başlamış ve buradaki görevi sırasında terfi ederek sırasıyla İkinci Kâtip ve Müsteşar unvanlarını almıştır.  

2012 yılında Dışişleri Bakanlığı Bilişim Teknolojileri Daire Başkanlığı’nda Şube Müdürü olarak göreve başlamış ve aynı yıl Daire Başkan Vekilliğine terfi etmiştir.

Yasin Temizkan 2014 yılında Batum Başkonsolosu olarak atanmış ve görevine 8 Eylül 2014 tarihinde başlamıştır.