Türkiye Cumhuriyeti

Batum Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Tarihi ve Önceki Başkonsoloslarımız

 
Kamil Emrullah Tuba
Başkonsolos (MM)
-
Fahreddin Hayri
Başkonsolos (MM)
20.02.1921-20.05.1921
Nurullah Korkut
Başkonsolos (MM)
01.12.1921-25.12.1922
Dr. İbrahim Tali Bey
Başkonsolos (MM)
01.12.1921-27.10.1923
Refet Bey
Başkonsolos (MM)
02.06.1924-
Ali Kemal Yoğun
Başkonsolos (MM)
24.02.1925-20.01.1927
Mehmet Vehbi
Başkonsolos (MM)
21.01.1927-02.11.1927
Mehmet Suat Budak
Başkonsolos (MM)
29.11.1927-27.04.1928
Suat Sedat Bey
Başkonsolos (MM)
01.01.1929-
Said Araz
Başkonsolos (MM)
21.07.1929-30.11.1929
Memduh Kemal
Başkonsolos (MM)
15.08.1930-29.07.1931
Ahmed Nesib Tugan
Başkonsolos (MM)
01.09.1931-24.09.1932
Ahmet Rüşdü Demirel
Başkonsolos (MM)
23.03.1933-
Atıf Kor
Başkonsolos (MM)
01.07.1937-24.07.1941
Cemal Tuygar
Başkonsolos (MM)
23.08.1941-02.12.1945
Ali Rıza Çelikkaya
Başkonsolos (MM)
24.12.1945-14.10.1946
Cavid Ulvi Erçin
Başkonsolos (MM)
07.12.1946-09.05.1948
Cemal Kars
Başkonsolos (MM)
25.06.1948-28.07.1950
Rıdvan Kocaoğlu
Başkonsolos (MM)
27.10.1950-03.03.1952
Neşet Asaf Damatoğlu
Başkonsolos (MM)
24.09.1954-10.12.1956
İhsan Akay
Başkonsolos (MM)
26.01.1957-28.04.1960
Mahmut Ömeri
Başkonsolos (MM)
29.08.1960-26.04.1961
Rasim Fenmen
Başkonsolos (MM)
04.11.1963-10.10.1966
Çetin Oran
Başkonsolos (MM)
10.10.1966-06.10.1967
Akil Aksan
Başkonsolos (MM)
30.11.1968-28.02.1970
Metin Mekik
Başkonsolos (MM)
28.02.1970-25.09.1972
Mehmet Ali Tenikalp
Başkonsolos (MM)
23.09.1972-09.01.1975
Emin Şeref Küçükkul
Başkonsolos (MM)
07.01.1975-29.04.1975
Mustafa Vardar
Başkonsolos (MM)
29.04.1975-22.07.1975
Orhan Aktürel
Başkonsolos (MM)
21.07.1975-17.11.1976
Kemal Yurdadoğan
Başkonsolos (MM)
07.10.1976-20.08.1977
Rasim Fenmen
Başkonsolos (MM)
20.09.1977-06.06.1979
Ahmet Şevki Özmen
Başkonsolos (MM)
01.07.1979-15.10.1980
Timoçin Arbak
Başkonsolos (MM)
10.10.1980-21.09.1982
Samim Erol Günçer
Başkonsolos (MM)
19.09.1982-03.02.1985
Samim Şahin
Başkonsolos (MM)
01.02.1985-06.06.1989
Zeynel Çelik
Başkonsolos (MM)
31.05.1989-09.11.1990
Okhan Atakan
Başkonsolos (MM)
22.10.1990-04.08.1992
Şakir Fakılı
Başkonsolos (MM)
27.08.1992-18.08.1993
Yücel Güçlü
Başkonsolos (MM)
01.09.1993-31.10.1994
Hasan Kemal Gür
Başkonsolos (MM)
31.10.1994-27.02.1998
Ömür Şölendil
Başkonsolos (MM)
26.02.1998-16.09.2000
Hasan Aygün
Başkonsolos (MM)
01.10.2000-15.09.2001
Hüseyin Avni Karslıoğlu
Başkonsolos (MM)
30.09.2001-08.10.2004
Şevki Mütevellioğlu
Başkonsolos (MM)
15.10.2004-31.08.2006
Kazım Çavuşoğlu
Başkonsolos (MM)
01.09.2006-31.08.2008
Tuğrul Ercan Özten
Başkonsolos (MM)
01.09.2008-30.09.2011
Engin Arıkan
Başkonsolos (MM)
01.10.2011-25.02.2014
Yasin Temizkan
Başkonsolos (MM)
08.09.2014-